GEOMETRİ DÜNYASI
BU YAZIYI OKUDUĞUNUZA GÖRE HENÜZ SİTEMİZE GİRİŞ YAPMADINIZ.

SİTEMİZİN TAMAMINI GÖRMEK, SORULARINIZA ÜCRETSİZ PROFESYONEL YARDIM ALMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.

ÜYE DEĞİLSENİZ KAYIT BUTONUNU TIKLAYARAK ÜYE OLUNUZ.

AHMET ETLİKCİ
SİTE YÖNETİCİSİ
GEOMETRİ DÜNYASI
BU YAZIYI OKUDUĞUNUZA GÖRE HENÜZ SİTEMİZE GİRİŞ YAPMADINIZ.

SİTEMİZİN TAMAMINI GÖRMEK, SORULARINIZA ÜCRETSİZ PROFESYONEL YARDIM ALMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.

ÜYE DEĞİLSENİZ KAYIT BUTONUNU TIKLAYARAK ÜYE OLUNUZ.

AHMET ETLİKCİ
SİTE YÖNETİCİSİ
GEOMETRİ DÜNYASI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GEOMETRİ DÜNYASI

SİTEMİZİN TÜM BÖLÜMLERİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE KAYDI YAPINIZ...(A.ETLİKCİ)

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?

5 posters
YazarMesaj
realist_for_real
UZMAN
UZMAN

Erkek
NERDEN/SINIF : NUSAYBİN 11 TMSL
MESLEĞİ : ÖĞRENCİ

MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Empty
MesajKonu: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimePtsi 30 Haz. - 9:19:02

Bir ölüm mahkumuna kral son bir şans verir..Bir avluya mahkumla beraber iki gardiyan koyar..Bu gardiyanlardan biri ne sorulurssa sorulsun DOĞRU yanıt verecek...Diğeri ise ne sorulursa sorulsun YALAN söyleyecektir...Avlunun 2 kapısı vardır..Birisi kurtuluşa çıkan kapı, diğeri ise ölüme...Mahkum hangi kapının kurtuluşa hangisinin ölüme açıldığını, ayrıca gardiyanlardan hangisinin DOĞRU hangisinin YALANCI olduğunu bilmemektedir..Ve sadece bir soru hakkı vardır..Gardiyanlardan hangisine sorarsa sorsun bir yanıt alacak ve kapıyı seçecektir...Bunu yapar bir soru sorar ve yanıtı alır...Aldığı yanıta göre kapıyı açar ve kurtulur... MAHKUM NE SORAR?
serefo
USTA
USTA
serefo

Erkek
NERDEN/SINIF : NUSAYBİN/ADANA-ÇUKUROVA
MESLEĞİ : BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

MesajKonu: Geri: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimePtsi 30 Haz. - 10:16:48

herhangi bir gardiyana gider ve ''oteki gardiyana sorsam bana hangi kapının dogru oldugunu soyler'' der.Ve soylenenin tam tersini yapar.İlk sordugu yalancı olsa da dogru söyleyen olsada fark etmez sonuçta kurtuluşa ulaşır.
realist_for_real
UZMAN
UZMAN

Erkek
NERDEN/SINIF : NUSAYBİN 11 TMSL

MesajKonu: Geri: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimeÇarş. 2 Tem. - 9:07:39

tebrikler.. şerefo..
CaPTaN
USTA
USTA
CaPTaN

Erkek
NERDEN/SINIF : NUSAYBİN 11 TMA
MESLEĞİ : SéVMéKTéN SaBıKaLı

MesajKonu: Geri: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimeC.tesi 5 Tem. - 9:23:40

banada TEBRİK YOKMU YAF NE YANI CEVAPLAMDIK DİYE TEBRİK ETMİCEKMİSİNİZ Very Happy
aliosman
USTA
USTA
aliosman

Erkek
NERDEN/SINIF : İSTANBUL
MESLEĞİ : Öğrenci

MesajKonu: Geri: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimeSalı 19 Ağus. - 18:16:20

güzel bi çözüm bulmuşsun serefo.
.
yasli_cocuk_45
ÇIRAK
ÇIRAK

Erkek
NERDEN/SINIF : NUSAYBİN 11 SOSD

MesajKonu: Geri: MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?   MAHKUM  NE SORUPTA KURTULDU? Icon_minitimeSalı 11 Kas. - 15:43:26

yau ben şöle düşündüm. mahkumların herhangi birine ben kimim diye soracaktım ve doğru olanı doğru söleyecekti, yalancısıda yalan söleyecekti ve mantıkla yürüyüp doğru söleyenin durduğu kapısının olduğu kapıdan çıkacaktım. bilmem doğru düşünmüşmüyüm???

MAHKUM NE SORUPTA KURTULDU?
1 sayfadaki 1 sayfası